[1 Ekim] Ayvalik’ta Yeni Kaldirimlar Yapilirken Engelliler De Gözetildi

Kategori : Genel |

BALIKESİR / EDREMİT (CİHAN) – Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde altyapısı tamamlanan yolların kullanıma açılması ilçeye çağdaş bir görünüm kazandırdı. Özellikle engelli vatandaşlar düşünülerek yapılan, yolla aynı yükseklikteki geniş kaldırımlar örnek gösteriliyor.
 Ayvalık Belediyesi tarafından yapılan yeni yollarda kaldırımlar daha geniş tutularak, yayalara rahat kullanım imkanı sağlandı. Engelliler de gözönünde bulundurularak yolla kot farkı olmaksızın yapılan genişletilmiş kaldırımlara araç parklarının önlenmesi amacıyla demir dubalar konuldu.

  
 Yapımı devam eden ve tamamlandığında 400 demir duba kullanılacak kaldırımların biten kısımlarına dubaların yerleştirilmesine başlandı. Çarşı Caddesi ve onunla kesişen sokakların yol seviyesindeki kaldırımlarına şimdilik 80 duba takıldı. Dubaların kırmızı ve beyaz renklere sahip olacağını ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, “İlçemizi modernleştirmek ve vatandaşlarımıza daha yaşanılabilir bir ortam sağlamak amacıyla altyapıyı elden geçirdik.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.