[1 Kasım] Yalova Sakatlar Derneği Üyeleri Askerlik Başvurusu Yapti

Kategori : Genel |

YALOVA (CİHAN) – Hakkari’de 12 askerin şehit düştüğü hain saldırının ardından Türkiye’nin dört bir yanında protesto gösterileri düzenleniyor. Bu tepkilere bir yenisi de Yalova’da eklendi. Yalova Sakatlar Derneği Başkanı Alpaslan Erkoç ve 9 engelli vatandaş Yalova Askerlik Şubesi’ne giderek askere alınmak için başvuruda bulundu. Türkiye Sakatlar Derneği Yalova Şubesi üyesi 10 engelli, askere alınmak için Yalova Askerlik Şubesi’ne başvurdu. Sakatlar Derneği Yalova Şubesi Başkanı Alpaslan Erkoç, bütün Türkiye’yi derinden üzen terör olaylarına engelliler olarak tepki duyduklarını dile getirerek, “Yalova mitingi öncesinde dernek binasında yaptığımız toplantıda gönüllü olarak askere gitme konusunda görüş birliğine vardık. Ben ve dokuz engellimiz askerlik için başvuru dilekçemizi Yalova Askerlik Şubesi başkanlığına sunduk” dedi.

 
      Erkoç, gün birlik ve beraberlik günü olduğunu vurgulayarak, “Türk halkının konu vatan olunca her engeli aşacağını tarihimize bakınca görebiliyoruz. Bu, Türk halkının genlerinde atalarının bıraktığı bir mirastır. Bugün ve yarın tüm halkımız gibi bizler de üzerimize düşen her göreve her an hazırız. Her engelli gönüllü bir Mehmetçiktir” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.