[1 Mart] Göreve Alkollü Geldiği İddia Edilen Müdür Vekili Hakkinda Soruşturma Açildi

Kategori : Genel |

Nevşehir’in Ürgüp ilçesindeki Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Hanife-Memiş Aksoy Zihinsel Engelli Bayanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür Vekili R.G. hakkında Nevşehir Valiliği, içkili olarak iki kez göreve geldiği iddiasıyla soruşturma açtı.
Merkezde müdür vekili olarak görevlendirildiği belirtilen R.G’nin, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde farklı bir göreve getirildiği belirtildi.
Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu, Nevşehir’de yerel bir TV kanalında yayınlanan haberde, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Hanife-Memiş Aksoy Zihinsel Engelli Bayanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bazı zihinsel engellilere cinsel taciz, kurban derilerini satarak içki alemi düzenledikleri ve bu nedenle bazı merkez görevlilerinin Valilik tarafından açılan soruşturma sonrasında görevden el çektirildikleri iddiası üzerine basın toplantısı düzenledi.
   Hacımustafaoğlu, iddiaların hiçbir dayanağının olmadığını, soruşturmanın merkezde görev yapan Müdür Vekili R.G’nin görev yerine iki kez içkili geldiği yolundaki iddialar üzerine açıldığını söyledi.
   Bir görev değişikliği yaptıklarını, bunun rutin olarak birimlerde yapılan görev değişikliği olduğunu belirten Hacımustafaoğlu, şunları kaydetti:
   ”Hakkında bazı iddialar yapıldı. İddialar içinde cinsel taciz yok, içki içme iddiası var. Bazı olumsuzlukların olduğu, bir iki kez personel tarafından içkili merkeze geldiği tespit edildi. Bazı personelle fazla laubali olduğu iddia edildi. Yoksa merkezin çalışması, oradaki öğrencilere yönelik her hangi sebepten değil.”
   Bu kuruluşlarda yöneticilik yapacak kişilerin örnek davranışta bulunmasını istediklerini ifade eden Hacımustafaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
   ”Yapılan geçici olarak görev yeri değişikliğidir. Soruşturma yapacağız. Belki de iddialar asılsız çıkarsa, görevine iade edilmesi de söz konusu. Usulsüzlük var mı bilemem. Hizmet alımı suretiyle geçici işçilerle ilgili bir şikayet var ayrıca. Kurban derilerinin gelirlerini paylaşması mümkün değil. Çünkü o kurumun böyle bir yetkisi yok. Böyle bir yetki vermeyiz. Kendi kestiklerini bile THK’ya bağışlar.”

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.