[1 Mayıs] Denizli’de Engelli Çocuklar İçin Özel Park Yapilacak

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Denizli Belediyesi, 55 mahalleye engelli çocukların kullanabileceği özellikte park yapacak. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, engelli çocukların da diğer çocuklar gibi kimsenin yardımı olmaksızın oynayabileceği, zorlanmadan kolaylıkla sallanabileceği ve kayabileceği özel parkların yapımı için kolları sıvadı.
 Şehirdeki görme, işitme, beden ve zihin gibi bütün engelli dernekleriyle görüşen müdürlük, talepler doğrultusunda çalışmalara başlayacak. Ayrıca ülke genelinde engellilere yönelik yapılan parklar ve çocuk oyun grupları da inceleniyor. Gerek engellilerin talepleri ve gerekse diğer illerdeki uygulamaların değerlendirilmesiyle 55 mahallede engelli çocuklara yönelik parklar ve çocuk oyun grupları yapılacak. Böylece engelli çocuklar, evlerine en fazla 150 metre mesafedeki parklarda güven içinde oynayabilecek.

 Park ve Bahçeler Müdürü Serpil Fenli, engelli çocuklar için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. 55 parktan üçünün yerinin tespit edildiğini ve kısa sürede yapımına başlanacağını ifade eden Fenli, “Barbaros Mahallesi, Sümer Koruluğu ve İncilipınar’da yapacağımız parkların yerlerini tespit ettik. En büyük engelli parkı İncilipınar Parkı içinde yer alacak. Buradaki engelli parkı, Türkiye’ye örnek olacak. Diğer ikisini ise hızlı şekilde bitirip çocuklarımızın kullanımına sunacağız. Daha sonra diğer mahallelere geçeceğiz.” dedi.
               Denizli Belediyesi 2006 yılında, çocukların daha sağlıklı koşullarda oyun oynayabilmeleri için 80 yeni oyun grubu ve 150 oyun elemanı alıp kentteki çeşitli parklara monte etmişti. Böylece, sokak aralarında, cadde ortasında ya da apartmanların arasında oynamak zorunda kalan çocuklar, evlerinin önünde yapılan parklarda oynama olanağına kavuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.