[1 Şubat] Görme Engellilerin Şampiyonluk Mücadelesi Nefes Kesti

Kategori : Genel |

ANKARA  (CİHAN) – Ankara’da düzenlenen görme engelliler futbol turnuvasında sporcular ortaya koyduğu mücadele izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.
  Başkent Görme Engelliler Spor Kulubü ile Çankaya Görme Engelliler Spor Kulubü arasındaki mücadelede sevinen takım Başkent ekibi oldu. Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Görme Engelliler İl Spor Temsilciliği tarafından Altındağ Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvanın final maçında Başkent Görme Engelliler Takımı 4-2 galip ayrıldı. Başkent Görme Engelliler Takımı’nın üstünlüğü ile biten mücadelenin ardından görme engelli oyuncular saha ortasında sevgi yumağı oluşturdu. 1. Görme Engelliler B-2 ve B-3 futsal turnuvasını Başkent Görme Engeliller Spor Kulübü kazanmış oldu. B-2 ve B-3 sınıfı olarak adlandırılan yüzde 5-10 ve yüzde 30-40 görebilen görme özürlülerden oluşan 5 takımın mücadele ettiği turnuvada üçüncülük Aktifgençler Görme Engelliler Spor Kulübü’nün, dördüncülük ise GörenKalpler Görme Engelliler Spor Kulübü’nün oldu.

   
 Turnuva şampiyonu Başkent Görme Engelliler Spor Kulubü’ne ödülünü Görme Engelliler İl Spor Temsilcisi Yücel Sarp verdi. İl Temsilcisi Sarp’ın elinden kupayı alan görme engelli oyuncular ilk önce sahada sevgi yumağı oluşturarak sevinç gösterisinde bulundu daha sonra da tribünde kendilerini izleyen aileleriyle mutluluklarını paylaştı. Kupayı kaldıran Başkent Görme Engelliler Spor Kulübü takım Kaptanı ”Karşılaşmayı kazanacağımızdan emindik. Düzenleyen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Oğlunun ilk kez futbol maçını izleyen Zeynep Kılıç,” Oğlum futbola başladıktan sonra hayatı değişdi. Siniri gitti. Daha sakin biri oldu.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.