[10 Ağustos] Zihinsel Engelli 3 Çocuğu Bulunan Babaya Belediye Sahip Çikti

Kategori : Genel |

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, geçen yıl  çıkan yangında evini kaybeden zihinsel engelli 3 çocuk babası 74  yaşındaki İbrahim Kurt’a belediye tarafından yeni ev alındı.
Edinilen bilgiye göre, Karşıyaka Mahallesi’nde derme çatma bir evde,  zihinsel engelli çocukları Ramazan Kurt (35), Hüseyin Kurt (52) ve Ayşe  Kurt (30) ile birlikte yaşayan ve 5 yıl önce eşini kaybeden İbrahim  Kurt’a (74) Gölbaşı Belediyesi sahip çıktı.
Sabit gelirleri olmayan ve geçen yıl çıkan yangında evlerini kaybeden  Kurt ailesine Gölbaşı Belediyesi Meclisince yeni bir ev alınması  kararlaştırıldı. Bu kapsamda Kurt ailesi için belediye tarafından satın  alınan apartman dairesine beyaz eşya, oturma grubu, mutfak ve yatak  odası eşyaları yerleştirildi.
Yeni evlerine taşınmadan önce Belediye Hayır Çarşısına getirilen Kurt  ailesinin fertlerine, yeni kıyafetler verildi.
       İbrahim Kurt, AA muhabirine, eşi Zehra Kurt’un 5 yıl önce vefat ettiğini  ve 3 zihinsel engelli çocuğu ile yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.  Sabit bir geliri olmadığını, belediye ve yardımsever vatandaşların  destekleriyle geçindiklerini belirten Kurt, ”Sayın Başbakanımız ramazan  ayında evimizi ziyaret etmişti. Hükümetimizden Allah razı olsun. Bizlere  sahip çıkan tüm insanlar sağ olsun” dedi.
       Belediye yetkilileri, Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak’ın yarın  İbrahim Kurt’a evin anahtarını teslim edeceğini bildirdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.