[10 Aralık] Görme Engelliler İnternet Cafenin Baski Teknolojisi Yenilendi

Kategori : Genel |

ANKARA  (CİHAN) – Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından görme engelli vatandaşlar için açılan internet cafenin baskı teknolojisi yenilendi.
 Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, ”Karanlığa bir ışık yakmak” sloganıyla engellilere yönelik gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında açılan internet cafenin teknolojik altyapısı geliştirildi. Açıklamada, yenilenen baskı teknolojisiyle dakikada 16 sayfa Brailla alfabesi uygun çoğaltma yapabilen ”4 Waves” matbaası görme engelli vatandaşların kullanımına sunulduğu bildirildi.


 Açıklamada, KPSS, ÖSS, LGS, OKS soru ve cevap kitaplarının yanı sıra her türlü ders kitabı, roman, masal, hikaye kitapları ile günlük yayınlar da görme engellilerin kendi alfabesinde basılabildiği belirtildi.
 Soru ve cevapları içeren kitapların görme engelli öğrencilere ücretsiz verildiği dile getirilen açıklamada, internet cafede Türkiye Bilişim Derneği Görme Engelliler Çalışma Grubu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği engellilere yönelik toplantılar yapıldığı kaydedildi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.