[10 Eylül] Tekerlekli Sandalye İle Makedonya’dan Çin’e

Kategori : Genel |

DÜZCE (CİHAN) – Makedonya’dan tekerlekli sandalyesi ile Çin’e doğru yola çıkan engelli Stojkovski ve beraberindeki heyet, 30 ülkeye barış mesajı götürüyor.
 Engellilerin yapabileceklerini tüm dünyaya gösterebilmek ve barış mesajları vermek amacıyla Makedonya’dan tekerlekli sandalyesi ile yola çıkan Mile Stojkovski ve beraberindeki heyet, Düzce’de Kızılay Şubesi tarafından ağırlandı
 1996 yılında geçirdiği bir kaza ile yürüme yeteneğini yitiren Mile Stojkovski, kendisini engellilerin yapabileceklerini tüm dünyaya göstermeyi amaçladığını söyledi. Hümanist ressam ve Makedonya Kızılhaç’ı eski başkanı Zivko Popovski, Film Yapımcısı Zlatko Kostadinov, Kameraman Georgi Georgiev, Ekonomist Came Georgievski ve Sokak Ressamı Maria İvanovska ile birlikte Temmuz ayında Makedonya’den yola çıkan Stojkovski, Çin’in başkenti Pekin’e kadar tekerlekli sandalyesi ile yürüyecek.

 Tercüman aracılığı ile gezinin amaçları hakkında bilgi veren Makedonya kafilesindekiler, barış ile ilgili problemler yaşayan ülkelerden geçeceklerini, 30 ülkenin katedileceği yürüyüşün sonunda Pekin’de düzenlenecek olan 2008 Pekin Olimpiyatları’na katılacaklarını belirtti.
 Kafile aynı zamanda her 100 kilometrede bir barış ağacı dikecek ve konakladıkları yerlerde Hümanist Ressam Zivko Popovski’nin çizdiği “Barış Çiçekleri” temalı resimlerini hediye edecekler. Popovski, Düzce durağında “Barış Çiçekleri”ni Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Kemal Demir’e verdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.