[10 Eylül] Şentürk İle Milletvekili Ayva, Go-Kart Pistinde Kozlarini Paylaşti

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – Küçükçekmece Belediyesi’nin engelli vatandaşlar arasında gerçekleştirdiği Go-kart yarışmasına katılan görme engelli sanatçı Metin Şentürk ve görme engelli milletvekili Lokman Ayva’nın karşılıklı meydan okumaları ve esprileri katılımcıları kahkahaya boğdu. Şentürk ve Ayva ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ın kendi aralarında gerçekleştirdikleri yarışı ise sevilen sanatçı Şentürk kazandı.
 Küçükçekmece Belediyesi Özürlüler Koordinasyon Merkezi, ‘1. Engelliler Go-Kart Yarışması’ düzenledi. 45 engelli vatandaşın katıldığı yarışmanın finali Kanarya Go-Kart Kulübü’nde gerçekleştirildi. Finalde Recep Karayağız birinci olurken, Cemal Özçelik ikinci, Dilek Gümüş de üçüncü sırada yer aldı. Vatandaşların ilgi gösterdiği yarışmaya görme engelli milletvekili Lokman Ayva ile görme engelli sanatçı Metin Şentürk de katıldı. İkilinin program boyunca yaptıkları espriler katılımcıları kahkahaya boğdu.

 Engelli yarışmacıların kıyasıya mücadelelerinin ardından Şentürk ve Ayva ile birlikte Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniayda piste çıktı. Önce “Beni bu işlere karıştırmayın, ben Ferrari ile 300 kilometre hız yapacağım” diyerek yarışmak istemeyen sanatçı Şentürk yanlarına yardımcı pilot verilmesi üzerine yarışmaya razı oldu. Hazırlıkların yapılmasının ardından Şentürk, Ayva ve Yeniay pistte sıralandılar. Ancak milletvekili Ayva başlama düdüğünü beklemeden harekete geçti. Ayva’nın hareket ettiğini öğrenen Şentür de düşüncelerini açıklamayı beklemeden gaza bastı. Kıyasıya geçen yarışta sanatçı Şentürk, kendisinden önce yarışa başlamasına rağmen Ayva’yı geride bırakarak birinci oldu. Başkan Yeniay ise üçüncü sırada kaldı.
 Yarış sonrası düşüncelerini dile getiren Şentürk, “Vekilimizi geçtiğim için özür dilerim. Başkanımız da birinci oldu ama sondan birinci. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Çok anlamlı ve insanları eğlendiren bir program oldu. Sonraki programlarda ihtiyaç olursa elimden geleni yapmaya hazırım.” diye konuştu.
 Şentürk’e bilerek geçildiğini ifade eden Milletvekili Ayva, “Bir dahaki seçimlere yatırım için mahsus geçildim. Şentürk’ün oyunu istiyorum.” esprisini yaptı. Bu espriye Şentürk, “Sen oyun istiyorsan, ben sana oyun gösteririm” yanıtını verdi. Daha sonra yarışmada dereceye giren engelli vatandaşlara plaketleri verildi.
 Go-kart yarışmasının engellilere yönelik gerçekleştirdikleri programlardan sadece biri olduğunu ifade eden Başkan Yeniay, kentlerin her boyutuyla hem engelli hem de engelsiz vatandaşlara göre dizayn edilmesi gerektiğini söyledi. Yeniay, Şentürk ve Ayva’ya da teşekkür etti. Engelli yarışmacılar da heyecanlı olduklarını dile getirerek “Önemli olan yarışmak ve eğlenmek” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.