[10 Mayıs] Her Hastanede Bir Başhekim Yardimcisi Engellilerin Sorunlarini Çözmek İçingörevlendirilecek

Kategori : Genel |

İzmir Valisi Cahit Kıraç, her hastanede bir başhekim Yardımcısının, engellilerin sorunlarını çözmek için görevlendirileceğini söyledi.
   Vali Kıraç, Sakatlar Haftası nedeniyle İzmir Valiliği Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde engelli dernek yöneticileri ile bir araya gelerek sorunları dinledi.
   İzmir’de 40’ın üzerinde engelli derneği bulunduğunu ifade eden Vali Kıraç, İzmir’in sivil toplum örgütlenmesindeki dinamik yapısının Türkiye’ye örnek olduğunu bildirdi.
   Herkesin birer potansiyel engelli olduğunu, engelli olmanın utanılacak bir durum olmadığını dile getiren Kıraç, engellilerin daha çok toplumda bulunması ve sokağa çıkması gerektiğini söyledi.
   Karşıyaka İlçesinde bir engelli kompleksinin yapımının devam ettiğini, 25 dönümlük alan üzerinde, 9 blok olarak yapılan ve yıl sonunda tamamlanacak merkezde engellilerin iş ve meslek edineceğini, ayrıca üretim yapabileceğini belirten Vali Kıraç, il dışından gelen engellilerin de merkezde konaklayabileceğini vurguladı.
   Engelli dernek yöneticileri de Vali Kıraç’a sıkıntıları hakkında bilgi verdiler.
   Bir engelli dernek yöneticisi, hastanelerde zorluk çektiklerini söylemesi üzerine, Kıraç, ”Engellilerin sorunları ile ilgili bir vali yardımcısı görevli, her türlü sorunları Vali Yardımcısı Hakkı Tunçsu’ya iletebilirsiniz. Ama her hastanede bir başhekim yardımcısının engellilerin sorunları ile ilgilenmesi gerekir. Bu konuda bir çalışma yapacağım ve her hastanede bir başhekim yardımcısı, engellilerin sorunlarını çözmek için görevlendirilecek” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.