[10 Mayıs] 1000 Engelliye 1000 Bilgisayar” Projesi

Kategori : Genel |

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Murat Bey Balta, ”Atatürk’ün arzu ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak istiyorsak önce engellileri topluma kazandırmalıyız” dedi.
   Gönüllü Eğitimciler Derneği ve Yenimahalle Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen ”1000 Engelliye 1000 Bilgisayar” projesi kapsamında 2 engelliye, Yenimahalle Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen törenle bilgisayar verildi.
   Balta, törende yaptığı konuşmada, engellilerin normal insanların sahip olduğu hayat standardına ulaşması için Milli Eğitim Bakanlığının ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin çok büyük bir destek sağladığını belirterek, ”Sadece yönetimin katkı sağlaması yeterli değil. Sivil toplum kuruluşları da destek vermeli. Bilgisayar dağıtılan engelliler, iç dünyalarında kapalı kalmayacaklar. Bilgisayar sayesinde dış dünyaya entegre olacaklar” diye konuştu.
   Engellilere olanak sağlandığında sağlıklı insanlardan daha başarılı olabildiklerini vurgulayan Murat Bey Balta, ”Herkesi, bu projeye destek olarak engellileri, bilgisayara kavuşturmaya çağırıyorum” dedi.
   AK Parti Erzurum Milletvekili Mücahit Daloğlu, Murat Bey Balta ve Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan, 2 engelliye bilgisayarlarını verdi.
   Erdoğan, projenin devam ettiğini, bundan sonraki bilgisayarları, engellilerin evlerine giderek teslim edeceklerini bildirdi.
   Tören, TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği konseriyle sona erdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.