[10 Nisan] Hatayli Bedensel Engelli Tenisçiler,Tek Ve Çiftlerde Şampiyon Oldu

Kategori : Genel |

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu İl Temsilcisi ve milli tenisçi Hüseyin Ateşer, diğer sanatçıların da Hülya Avşar gibi bir spor dalına katkı sağlamalarını beklediklerini söyledi.
   Ateşer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul’da sanatçı Hülya Avşar ile Amerikan Hastanesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen tenis turnuvasında, teklerde güçlü rakiplerine rağmen başarılı olduğunu, çiftlerde ise aynı Serkan Çelik ile şampiyonluğu elde ettiklerini bildirdi.
   İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü kortlarında dün sona eren turnuvanın oldukça başarılı geçtiğini ifade eden Ateşer, şöyle devam etti:


   ”Turnuva çok kaliteli geçti. Ben, teklerde tüm rakiplerimi yenerek şampiyon oldum. Çiftlerde ise yine Hataylı olan Serkan Çelik ile Türkiye şampiyonu olduk.
   Turnuvanın gerçekleşmesinde ve renkli geçmesinde Hülya Avşar’ın çok büyük payı var. Diğer sanatçıların da Hülya Avşar gibi bir spor dalına katkı sağlamasını bekliyoruz.”
   Turnuvada, bin dolar ve spor malzemeleri ile ödüllendirildiğini, Serkan’ın da 500 dolar kazandığını vurgulayan Hüseyin Ateşer, ”Paradan ziyade bize verilen önem ve değerden dolayı çok mutlu olduk. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen başta Hülya Avşar olmak üzere herkese teşekkür ederiz.”
   Ateşer, tüm amacının 2008 yılında Pekin’de yapılacak Paralimpik Olimpiyat Oyunları’na katılmak olduğunu, bu nedenle aralıksız çalıştığını da sözlerine ekledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.