[10 Temmuz] Büyükşehir’den Engelliye Müjde

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, İZSU Genel Müdürlüğü’nün İzmir’de ikamet eden zihinsel, ortopedik, görme ve işitme engelli vatandaşlar veya vasileri, talepte bulunmaları halinde, konut aboneliğinin birinci kademesinden (0-13 m3) yüzde 50 indirimli olarak yararlanabilmeleri yönünde aldığı kararı oy birliği ile kabul etti.
 Meclis oturumunda konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, engelli vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirdiklerini ve onların sosyal yaşantılarına katkıda bulunarak, yaşam mücadelelerine destek olmak amacıyla İZSU Yönetim Kurulu’nda söz konusu kararın alındığını belirtti.
 Başkan Kocaoğlu, “Amacımız, her fırsatta yardım elini uzattığımız engelli hemşerilerimizin sıkıntılarına ortak olabilmek.” diye konuştu.

 Mecliste konuyla ilgili yapılan oylama sonunda karar, oybirliği ile kabul edilerek yürürlüğe girdi. Buna göre, Özürlüler İdaresi Başkanlığı’nca çıkarılan yönetmelik çerçevesinde “yüzde 40 ve daha yukarı özrü bulunanlar” sadece bir konut aboneliğinin birinci kademesi olan 0-13 m3 arasındaki birimde yüzde 50 indirimli su tarifesinden yararlanacak.
 Bu indirimden yararlanmak isteyen engelli vatandaşlardan istenilecek belgeler ise şöyle; Başbakanlık Özürlü İdaresi’nden alınan Özürlü Kimlik Kartı, Özürlü Sağlık Kurulu Raporu, Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği, muhtarlıktan alınacak ikametgah belgesi.
 Sözkonusu belgelerin asılları ve fotokopilerinin İZSU’ya ibraz edilmesinden sonra, İZSU tarafından hazırlanan taahhütnameyi imzalayan özürlü veya vasisi adına kayıtlı olan aboneliğin özürlü abonesine dönüştürülmesiyle, yürürlükteki su tarifesinin yalnızca konut aboneliğinin birinci kademesine yüzde 50 indirim uygulanabilecek.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.