[11 Ekim] Dörtyol Kaymakami Hayri Sandikçi, Engellilere İftar Yemeği Verdi

Kategori : Genel |

HATAY / DÖRTYOL (CİHAN) – Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Kaymakam Hayri Sandıkçı, öğretmenevinde engellilere iftar yemeği verdi. Sandıkçı, eşiyle birlikte verdiği iftarda engelli vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulundu.
 İlçedeki özürlü ve ailelerinin yer aldığı yemekte bir konuşma yapan Kaymakam Sandıkçı, “Ramazan kaynaşma, birlik beraberlik ve küskünlerin barıştığı, fakir ve zengin insanların bir araya geldiği mübarek bir aydır. Sizin gibi engelli insanlara yardımcı olmak bana ayrıca mutluluk veriyor. Çünkü size yapılan hizmet ve yardımlar bize pozitif enerji olarak geri dönüyor.” dedi. 
 Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan 6 bin aileye çeşitli yardımlar yapıldığını aktaran Sandıkçı, bu yardımların çoğunun insanların kendi kendilerine yetmeleri için verildiğini kaydetti.
 Yemeğin ardından engelli vatandaşlara bilgisayar ve tekerlekli sandalye verildi. Şuana kadar engellilere 20 motorlu tekerlekli özürlü aracı, 30 tekerlekli sandalye, 8 akülü tekerlekli sandalye ve 30 bilgisayar verildi.

 
 Kaymakam Hayri Sandıkçı’nın Zonguldak Vali Yardımcısı olarak atanıp ilçeden ayrılacak olması yemeğe katılanları üzdü.
 Bir engellinin kendisi için yazdığı şiiri dinleyen Kaymakam Sandıkçı, duygulanıp gözyaşını tutamadı.
 Bedensel Engelliler Derneği yaptığı hizmetlerden dolayı Kaymakam Sandıkçı’ya plaket verdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.