[11 Mayıs] Başbakan Erdoğan : Engellilere Gösterilen İlgi Sosyal Devlet Anlayişinin Gereğidir

Kategori : Genel |

ANKARA (CİHAN) – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son dönemlerde yaşanan gelişmeler neticesinde engellilerin çalışabilmesi için önemli olanaklar sağlandığını belirterek, “Engelli yurttaşlarımıza gösterilen ilgi, sosyal devlet anlayışının bir ölçüsü ve gereğidir.” dedi.
 Başbakan Erdoğan’ın Sakatlar Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında, engelli vatandaşlara gösterilen ilginin, sosyal devlet anlayışının bir ölçüsü ve gereği olduğunu belirtti.
 Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çağımızda yaşanan gelişmeler sonucunda engellilerin pek çok alanda çalışabilmesi, üretimde bulunabilmesi mümkün olmaktadır.Bu bakımdan engellilerin eğitimi meselesi son derece önemli bir konudur. Hükümet olarak, bütün engelli yurttaşlarımızın meslek edinebilecek şekilde iyi bir eğitimle donatılmalarını hedefliyoruz.


 Aynı zamanda özürlü vatandaşlarımızın önündeki hukuki, sosyal ve fiziki her türlü engelin kaldırılması için büyük çaba sarf ediyoruz.
 Bugüne kadar engelli vatandaşlarımızın hayat kalitesini yükseltmek için önemli katkılarda bulunan, sosyal sorumluluk projeleri üstlenen, hükümetimizli ilgili işbirliği içinde çalışan herkese teşekkür ederken bir kez daha sivil toplum örgütlerimize çok önemli sorumluluklar düştüğünü hatırlatmakta yarar görüyorum.
 Bu konuda toplumsal duyarlılığın ve bilinç düzeyinin artmasına değerli katkıları olacağı inancıyla Sakatlar haftası’nı kutluyor, bütün engelli vatandaşlarımızı sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.