[11 Nisan] Asil Özürlü, Özürlüleri Toplumdan Dişlayanlardir

Kategori : Genel |

GİRESUN  (CİHAN) – Bulancak Belediyesi tarafından Bulancak Emniyeti’ne hediye edilen araç ile üç özürlü vatandaşa tekerlekli sandalye teslimi ve Bulancak Engelliler Dayanışma Derneği’nin dernek binasının açılışı yapıldı.
 Bulancak Emniyet Müdürlüğü önünde gerçekleşrilen törene Giresun Valisi Mustafa Taşkesen, Giresun İl Emniyet Müdürü Ahmet Tekin Akın, Bulancak Kaymakamı Bayram Yılmaz, Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, polisler ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen törende Giresun Valisi Taşkesen tarafından Bulancak Belediye Başkanı Aydın’a yaptığı yardımlardan dolayı bir plaket verildi.

 
 Açılış konuşmasını yapan Bulancak Kaymakamı Yılmaz, engelli vatandaşlara verilecek her desteğin, onların hayata tutunmalarını artıracağını belirtti. Belediye Başkanı Aydın ise, emniyet mensuplarına değil araba, gerekirse kanlarını ve canlarını da verebileceklerini çünkü onların bizim için canlarınıda kanlarınıda verdiklerini söyledi.
 Engelli vatandaşların toplumun yükü olmadığını, bilakis toplumun yükünü taşıyanlar olduklarını ifade eden Aydın, “Bu vatandaşlarımızı toplumdan dışlayanlar, işte asıl onlar özürlüdür.” dedi.
 Emniyet önündeki devir teslim töreninden sonra Engelliler Derneği’nin dernek binasının açılışına geçildi. Belediye tarafından yaptırılan dernek binasında, özürlüler tarafından kaşkol ve galoş yapılıyor. Binanın açılışını yapan Vali Taşkesen, “Burada üretim yapan arkadaşlar, sağlam olupta boş oturanlara bir ders olsun, biz valilik olarak bu gayretli arkadaşlarımızın yanındayız ve üzerimize ne düşerse yapacağız.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.