[11 Nisan] Belçika’daki Türk Derneklerinden Tekerlekli Sandalye Yardimi

Kategori : Genel |

BRÜKSEL (CİHAN) – Belçika’da faaliyet gösteren Türk dernekleri, Türkiye’deki engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye gönderiyor. Daha çok engelli vatandaşa ulaşmayı hedefleyen Emirdağ Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYAD) ve Anadolu Yardımlaşma Derneği (AYD) Belçika’dan Türkiye’ye akülü ve aküsüz tekerlekli sandalye gönderiyor. Yardım TIR’larında ayrıca engellilerin işine yarayacak eşyalarda bulunuyor.
 Avrupa’da yıllar önce göç eden Türkler, memleketlerindeki engelli vatandaşlara yardım ediyor. İki tır dolusu yardım malzemesi, yakın zamanda yola çıkacak. EYAD Başkanı Metin Eder, “Bu bizim bölgeye ikinci yardım TIR’ımız olacak. TIR’ımızın içinde, genelde engelliler için araç, gereç ve elbiseler var. TIR, Haziran’da yola çıkacak. Bu yardım TIR’ını, AYD ile birlikte hazırlıyoruz. Bir TIR, Emirdağ’a diğer TIR’da Akşehir’e gidecek.” dedi

.
 Akşehir, Eskişehir ve Emirdağ’a gidecek olan yardım TIR’larının içinde öncelikli olarak engelli vatandaşların ihtiyacını giderecek olan malzemeler bulunacak. EYAD Başkanı Eder, “Yardım TIR’ımızda genelde akülü ve aküsüz araçlar yer alacak. Ayrıca özürlüler için kullanılan bezler de var. Yani tamamen engelliler için araç ve gereçler olacak.” şeklinde konuştu. Araç içinde 90 tanesi akülü, 50 tanesi aküsüz tekerlekli sandalye bulunuyor.
 AYD Başkanı Hakkı Gülal, “Bu yardımları iki dernek adına yapmış olduk EYAD ve Anadolu Yardımlaşma Derneği adına yapmış olduk. Böylece Anadolu’yu parsellemiş olduk. Eskişehir Emirdağ bölgesinin sorumluluğunu EYAD aldı. Bizde Akşehir, Konya-Yunak bölgesinin sorumluluğunu almış olduk. Birlikte çalışmanın güç doğuracağını düşündüğümüz için böyle hareket ettik.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

2 yazısına [11 Nisan] Belçika’daki Türk Derneklerinden Tekerlekli Sandalye Yardimi yorum yapılmış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.