[11 Nisan] Engelli Genç, Engelleri Aşarak Şampiyon Oldu

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Denizli Belediyespor’un işitme engelli şampiyon güreşçisi Onur Özcan, Aksaray’da yapılan milli takım seçmelerinde rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu. Özcan, Çankırı’daki milli takım kampına katılacak.
Denizli’nin yetiştirdiği ve Denizli Belediyespor Kulübü’nün destek verdiği işitme engelli milli güreşçi Onur Özcan, rakiplerini birer birer yenmeyi başardı. Bugüne kadar bir dünya ve iki Avrupa şampiyonluğu elde eden ve 15 defa Türkiye şampiyonu olan Özcan, Aksaray’da yapılan İşitme Engelliler Güreş Türkiye Şampiyonası’nda boy gösterdi.

66 kilogramda mücadele eden başarılı sporcu, gruplardaki ilk rakibini 6-0 yendikten sonra ikinci maçında da rakibini 35 saniyede tuş etti. Gruptaki son mücadelesini 6-0 kazanan Onur Özcan, finalde de rakibini 45 saniyede tuş ederek 16. Türkiye şampiyonluğunu kazandı.
Milli takıma seçilme başarısını gösteren Onur Özcan, haftasonunda Çankırı’da başlayacak kampa girecek. Özcan, milli takımla birlikte eylül ayında Ukrayna’nın Odesa şehrinde düzenlenecek 2007 Avrupa İşitme Engelliler Şampiyonası’na katılacak.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.