[12 Aralık] Katiad’dan, Görme Engelliler Yararina Kermes

Kategori : Genel |

ALMATI (CİHAN) – Kazakistan-Türkiye İşadamları Derneği (KATİAD) sosyal ve kültürel etkinlikler kolu, Almatı’da görme engelliler yararına bir kermes düzenledi.
 Kazakistan Oteli’nde düzenlenen kermeste; Türk el sanatları, ahşap boyamalar, el işi porselenler, ev tekstil ürünleri, hediyelik eşyalar, gümüş süs eşyaları, üfleme cam gibi sanatsal çalışmalar ile Türk yemekleri satışa sunuldu.
 Kermes dolayısıyla bir basın toplantısı düzenleyen KATİAD Sosyal Etkinlikler Kolu Fahri Başkanı, Türkiye’nin Almatı Büyükelçisi Tamer Seben’in eşi Binnur Seben, elde edilecek gelirin tamamının Görme Engelliler Vakfı’na bağışlanacağını belirtti.


 Kermesin, derneğin sosyal çalışmaları kapsamında düzenlendiğini belirten Seben, bu çalışmaların iki kardeş halk arasındaki ilişkilere olumlu katkı sağlayacağını söyledi.
 Kermes gelirlerinin bağışlanacağı Demalıs Görme Özürlüleri Vakfı Başkanı Gaziz Alihanov da desteklerinden dolayı KATİAD sosyal koluna teşekkür etti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.