[12 Haziran] Ödemişli Zihinsel Engelli Öğrenci Atletizmde Türkiye Dördüncüsü Oldu

Kategori : Genel |

İZMİR / ÖDEMİŞ (CİHAN) – Zihinsel Engelliler Federasyonu’nun İzmir’de düzenlediği, Kütahya, Uşak, Afyon, Aydın, Denizli, Manisa ve İzmir’den 496 sporcunun katıldığı Ege Bölgesi Atletizm Şampiyonası’nda 50 metrede birinci olan öğrencisi Vahit Topal, Edirne’de yapılan Türkiye şampiyonasında dördüncülüğü elde etti.
  İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Fatih Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin öğrencilerinden Topal, “Bu başarının kazanılmasında emeği geçen, bana inanan, her zaman yanımda olan ve bıkmadan birlikte çalışan beden eğitimi öğretmeni Ozan Uvaçin’e ve zihinsel engelliler öğretmeni Abdullah Ataş’a teşekkür ederim. Ayrıca bana güvenen okul idaresine, öğretmenlerime, desteklerişle bu yarışmalara katılmamı sağlayan Ödemişlilere ve çok sevdiğim aileme de teşekkür borçluyum.” dedi.

 Fatih Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Talha Arslan ise, “Engelli öğrencimizin Kütahya, Uşak, Afyon, Aydın, Denizli, Manisa gibi büyük illeri ve İzmir’deki büyük okulları geride bırakarak Türkiye dördüncüsü olması bizi daha da onurlandırmaktadır. Okulumuz ilk defa böyle bir başarı yakalamıştır. Kısıtlı imkanlarla elde edilen bu başarı, destek ve imkan verildiğinde engelli öğrencilerimizin neler yapabileceğinin bir göstergesidir. Bu katkı ve destekle başarıları sürdürme, Ödemişimiz’i ve buradaki engelli öğrencilerimizi en iyi şekilde temsil etme sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.