[12 Mayıs] Bafra Belediye Başkani Neiş: Engelliler İnsanca Yaşamak İstiyor

Kategori : Genel |

SAMSUN / BAFRA (CİHAN) – Samsun Bafra Belediye Başkanı Şükrü Neiş, engellilerin ayrımcılık istemediğini belirterek, “Onlar sadece insanca yaşamak istiyorlar.” dedi.
 Bafra Belediyesi tarafından 10 – 15 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlenen programda konuşan Neiş, bu yıl ikincisini yaptıkları şölenin amacını “Engellilerin destekçisiyiz ve birlikte hareket ederek hayatlarını yaşanılır kılmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde açıkladı.
 Bafra Engelliler Platformunu oluşturan Sakatlar Derneği Bafra Şubesi, Ortopedik Özürlüler Federasyonu, Beyaz Kar Eğitim Merkezi, Özel Gelişme Özel Eğitim Merkezi, Şölen Eğitim Merkezi, İşitme Engelliler ve Zihinsel Özürlüler Derneği, mesleki oda temsilcileri, siyasi parti mensupları, sivil toplum örgütleri, daire amirleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı programda Neiş, “Bizler biliyoruz ki, engelliler

ayrımcılık değil, insanca yaşamak istiyorlar. Onların sonuna kadar haklı olduklarını bu isteklerinde yanlarında olmak, destekçisi olmak ve birlikte hareket etmek başlıca görevlerimiz arasında yer alıyor. Bafra Belediyesi olarak istedik ki, her yıl 10-15 Mayıs tarihleri arasında sakatlar haftasında, ilçemizde bu konuda görev yapan tüm derneklerimiz ve kurumlarımızla elele verelim ve ilçemizin belirgin özelliklerinden biri olan imece kültürümüzü bir kez de bu şekilde hayata geçirelim.” dedi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.