[12 Temmuz] Denizli Valisi, İşitme Engelliler Okulu’nda Cinsel Taciz İddialarina El Koydu

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Denizli Valisi Hasan Canpolat Denizli’de işitme engelli çocukların öğrenim gördüğü Yeşilköy İşitme Engelliler Okulu’nda livata işlendiği, büyük öğrencilerin küçük öğrencilere şiddet uygulayarak kendi dışkılarını yedirdiği iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
   Vali Canpolat, 2007 yılını Şubat ayında,  meydana gelen öğrenciler arasındaki olumsuz davranışlar ile ilgili olarak valilikçe soruşturma ve inceleme yaptığını, olaya karışan öğrencilerin Devlet Parasız Yatılı Öğrencisi oldukları için, Milli Eğitim Bakanlığı’nca çevre illerdeki ilgili okullara yerleştirildiğini bildirdi.
 Okulda meydana gelen olayla ilgili sorumluluğu tespit edilen yönetici ve görevliler hakkında ise yargılama izni verildiğine dikkat çeken Canpolat, konuyla ilgili yargı sürecinin de devam ettiğini bildirdi.

  Canpolat şunları kaydetti: “İdari tedbir olarak okul müdürü ve 2 müdür yardımcısının il içinde görev yerleri değiştirilmiştir. Bununla beraber önceki inceleme ve soruşturma dosyaları da dikkate alınarak adı geçen okulda bir daha bu şekilde istenmeyen olayların meydana gelmemesini temin etmek için, okulun iş ve işleyişi hakkında kapsamlı bir şekilde yeniden idari açıdan genel bir inceleme ve değerlendirme başlatılmıştır.”
Denizli’de, 19 Şubat 2007’de bir işitme engelliler okulunda eğitim gören M.M’nin (13), aynı okuldaki Y.A’ya (10) fiili livatada bulunduğu iddia edilmişti. Y.A’ya Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı’ndan verilen raporda, fiili livatanın gerçek olduğunun tespit edildiği ifade edilmişti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.