[13 Aralık] Engelli Yazar Kitaplarini İmzaladi

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – İmza gününde okurlarıyla buluşan engelli yazar Diyap Gökduman, “Edebiyata, sanata ve hayatı incelikle süslemeye, engel yok” mesajını verdi.
 Okurlarıyla buluşurken “engel” tanımayan Diyap Gökduman, As Merkez’in ev sahipliği yaptığı etkinlikte kitaplarını imzaladı. Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Engelliler ve Dayanışma Komisyonu ve Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi’nin ‘Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle organize ettiği imza günü ilgiyle karşılandı. 1990’dan beri Almanya’da sosyal danışmanlık yapan ve ‘Yabancılar Yasası’ üzerine uzmanlaşan Diyap Gökduman, “uluslararası aşk” için Türkiye’ye geldiğini söyledi.

 
 ‘Seni Yakarım’, ‘Atmili Dız Gordık’, ‘Atmi Aşiretinin Hikayesi’ ve ‘Atmili Seydo’nun Namusu’ isimli kitaplarıyla Almanya’da da hatırı sayılır bir okur kitlesi edinen Gökduman, “Türkiye’deki engelliler, minnet duygularıyla büyütülüyor. Toplumun genelinde, ‘Biz sana bakarız’ mantığı hakim. Engelli vatandaşlarımızın kişisel gelişimini engelleyen de sergilediğimiz bu aşırı korumacı tavır. Onları üretime yönlendirsek, özgüven aşılasak, balık yedirmek yerine balık tutmayı öğretsek, daha olumlu neticeler alırız. Bana gelince… Kitap yazarak, bir mucize gerçekleştirmiyorum. Sadece birey olduğumun farkındayım” dedi.
 Türkiye Sakatlar Derneği ve Engelliler Konfederasyonu Genel Başkanı Şükrü Boyraz ise: “Sakatlar, sağlamların sızlayan vicdanıymış gibi görünüyor bizim ülkemizde. Kendimizi ifade etmezsek, bizi anlamalarını da bekleyemeyiz” açıklamasını yaptı.  

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.