[13 Eylül] Hatayli Bedensel Engelli Okçu Hedef Büyüttü

Kategori : Genel |

bedensel engelli milli okçu Metin  Özdoğan, Güney Kore’de düzenlenecek dünya kupasından birincilikle  dönmeyi hedeflediğini söyledi.
       Özdoğan, yaptığı açıklamada, geçen ay Çek Cumhuriyeti’nde  gerçekleştirilen ”Uluslararası Okçuluk Turnuvası”nda ikincilik elde  ettiğini ve Güney Kore’de yapılacak dünya kupasına katılmaya hak  kazandığını bildirdi.
       Valilik ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün verdiği malzemeler  sayesinde yarışmaya hazırlandığını ifade eden Özdoğan, şunları kaydetti:
       ”Daha önceleri antrenman yapacak tesis sıkıntısı nedeniyle birçok  yarışmaya bir apartmanın zemin katında kötü koşullarda hazırlanmıştım.  Kötü malzemelere rağmen son 3 yılda Aksaray, Karabük ve Trabzon’da  Türkiye şampiyonu oldum. Her gittiğim yarışmada kendimi geliştirdim. Bu  arada, valilik yetkilileri benim başarılarım karşısında malzeme desteği  yanında ilk kez Atatürk Stadı’nda iyi koşullarda çalışma olanağı  tanıdılar. Çalışma koşulları düzelince derecemi geliştirdim. Şimdi en  büyük hedefim, Ekim ayında Güney Kore’de düzenlenecek dünya kupasında  rakiplerimi geçip ülkeme birincilik getirmek. Bana güvenen milli takım  antrenörlerini mahcup etmeyeceğim.”
       En büyük desteği Yörükler Spor Kulübü Başkanı ve Okçuluk Federasyonu İl  Temsilcisi Başkanı Mehmet Üşenmez’den gördüğünü, düzenli bir işi  bulunmadığını da ifade eden Özdoğan, ”Şayet iyi bir iş ve sponsor  bulursam önümüzdeki yıl Pekin’de yapılacak olimpiyat oyunlarına  katılarak madalya alacağıma inanıyorum” dedi.
       Hatay Yörükler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Üşenmez de kısıtlı olanaklara  rağmen Metin Özdoğan’ın birçok yarışmadan madalyalarla döndüğünü, onunla  gurur duyduklarını söyledi.
       Üşenmez, yapılan malzeme yardımlarından kulüpteki diğer okçuların da  yararlandığını, hedeflerinin milli takıma yeni yetenekler kazandırmak  olduğunu kaydetti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.