[13 Mart] Kendileri Gibi Engelli Sağir Ve Dilsizleri Gasp Eden Çete Çökertildi

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – İstanbul’un çeşitli semtlerinde kendileri gibi engelli sağır ve dilsizleri hedef seçerek gasp, taciz ve adam yaralama suçlarından aranan çete operasyonla çökertildi. Çete üyelerinden Ferhat Y.’nin baskıdan bıkan 30 kadar sağır-dilsiz gurubu tarafından Cumartesi günü yakalanarak polise teslim edilmesi ile başlayan operasyonda polis, çetenin diğer üyeleri Yakup Ş. ve Savaş Y.’yi gözaltına aldı.
 Uzun süredir sağır ve dilsizlere ait lokal, dernek ve klüp gibi toplanma yerlerinde adamları ile birlikte 19 gasp ,4 taciz, 2 silahla yaralama ve çok sayıda tehdit suçlarına karıştıkları öne sürülen Ferhat Y., Cumartesi günü Kadıköy Mühürdar Caddesi’nde baskıdan bunalan 30 kadar sağır ve dilsiz tarafından tuzağa düşürüldü.


 Cep telefonuna mesaj atan kadınla buluşmak için Kadıköy’e geldiğini zanneden Ferhat Y., buluşma noktasında sağır ve dilsiz gurubun saldırısına uğradı. Kaçarak İSKİ’ye sığınan Ferhat Y., polise teslim edildi. İşaret dili ile ifadeleri alınan sağır ve dilsizler, Ferhat Y. ,Savaş Y. ve Yakup Ş.’den şikayetçi oldu.
 Polis gece adreslere yaptığı baskında diğer iki zanlıyı da yakalayarak gözaltına aldı. Zanlıların işaret dili bilen bir kişi aracılığı ile yapılan sorgulamalarında üzerlerine atılı bir çok suçu itiraf etti. Polis zanlıların hedef olarak Şirinevler’de bulunan sağır ve dilsizlere ait spor lokalinde bir araya gelen kendileri gibi sağır ve dilsiz vatandaşları seçtiklerini belirledi. 4 kadına ileri derecede tacizde bulundukları da resmi kayıtlara geçtiği ifade edilen zanlılardan, bir çok kadının korkusundan şikayetçi olmadığı ileri sürüldü.
 Kadıköy Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları tamamlanan zanlılar, adliyeye sevk edildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.