[13 Nisan] Sponsor Bulamadiği İçin Kendisini Hayata Bağlayan Basketbolla Yollarini Ayiriyor

Kategori : Genel |

ANTALYA  / ALANYA (CİHAN) – Antalya Gençlikspor Kulübü’nün Bedensel Engelliler Basketbol Takımı’nda oynayan Nuray Göncü (29), kendisini hayata bağlayan basketbolla yollarını ayırmanın eşiğine geldi. Kendisine destek olacak sponsor arayan yürüme engelli Göncü, çok sevdiği basketboldan ayrılmak istemiyor. Geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olarak yaşayan Göncü, emekli maaşı ile geçinmeye çalışıyor.
 Eski manken Nuray Göncü, 15 yaşından itibaren mankenlik yapmaya başlamış.1998 yılında bir yakının düğününde balkonun çökmesi sonucu ağır biçimde yaralanmış.

 Felç olan Göncü, podyumlara veda etmek zorunda kalmış. Önceki yıl seyrettiği engellilerin basketbol maçında, bir sporcunun tekerlekli sandalyeden düşüp yaralanmasına rağmen mücadeleye devam etmesinden etkilenip basketbol oynamaya başlayan Göncü, basketbola olan ilgisinden dolayı Antalya Gençlikspor Kulübü’nün Bedensel Engelliler Basketbol Takımı seçmelerine katılmış ve takıma seçilmiş. Ailesini Alanya’da bırakarak Antalya’ya yerleşen Göncü, hem basketbol takımında kadroda kalabilmek hem de takımını süper lige taşımak için mücadele veriyor. Kiraladığı evde yalnız yaşayan Göncü 450 YTL emekli maaşı ile geçinmeye çalışıyor. Evinin kirasını ödemekte sıkıntı çektiğini söyleyen başarılı sporcu, insanların kendilerin sadece lafta kalan acımasının haricinde gözle görülebilir hiç bir destek olmasını istiyor.

 -SPONSOR OL, VERGİDEN DÜŞ
 
 Podyum dünyasının ardından basketbol sahalarının yıldızı haline gelen Nuray Göncü, sponsor bulamadığı taktirde basketbolu bırakacağını söylüyor. Devletin engelliler için verdiği ödeneklerin kalkmasının çok üzücü olduğunu anlatan Göncü, “Engelliler için ayrılan ödenekler kalktığı için doğuda kulüplerin çoğu kapanmak üzere. Zor şartlarda dışarı çıkabiliyoruz. Bizi yaşama bağlayan sporla yollarımız ayrılma noktasına geldi. Türkiye’de binlerce işadamı var. Ancak hâlâ bir engelliye sponsor olduklarında vergiden kuruşu düşeceklerini bilmiyorlar. Sponsor olacakları bir sporcunu hayatını kurtaracaklar. Alanya’daki turizmcilerden destek bekliyorum.”  dedi.
 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.