[14 Aralık] Fethiye’ye Modern Zihinsel Engelliler Merkezi Yapiliyor

Kategori : Genel |

MUĞLA / FETHİYE (CİHAN) – Türkiye’nin en modern zihinsel engelliler merkezinin Muğla’nın Fethiye ilçesine yapıldığı bildirildi. İlçede yapılacak olan Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nin temeli yarın düzenlenecek törenle atıyor.
Merkez, Fethiye Belediyesi ile Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği işbirliği ile yapılacak. Belediye Başkanı Behçet Saatcı, bu güne kadar başlattıkları hiçbir işi yarıda bırakmadıklarını belirterek, “70-80 bin kişilik Fethiye ailesi olarak da bu işi başaracağız.

 En büyük ihtimalle önümüzdeki yıl bu günlerde bu işi tamamlayacağız. 2007 yılı için Muğla il özel idaresinden de bir miktar ödenek ayrıldığını öğrendim. Bu tesis devlet, belediye, dernek ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla Fethiye’ye kazandıracağız.” dedi.
Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği Başkanı Necdet Yaman da, merkezin modern olacağını, tek katlı ve Türkiye’nin en gelişmiş projelerinden birisi olacağı bilgisini verdi.
 Merkezin Çatalarık Mahallesi Değirmenbaşı mevkiinde 10 dönüm aman üzerine kurulacağını anlatan Yaman, şeyle konuştu: “3 bin 578 metre kare kapalı alan kurulu olacak. Merkezimiz 100 öğrenci kapasiteli olacak. Buradaki yavrularımız eğitilecek ve melek edindirilecek. Burada ayrıca zihinsel su terapisi, hidro terapi, pisko terapi ve zihinsel engellilerimize kum terapisi uygulanacaktır. 3 tip projenin birleştirilmesiyle oluştu. Geciken ve geciktirilen bir projedir. 6 yıl önce yapmamız gereken bir proje. O zaman 6 yaşında olan çocuklarımız şimdilik 12 yaşına girdi. 1 yıl içinde bitirmeyi hedefliyoruz.”

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.