[14 Aralık] Tokat Sakatlar Derneği Resim Kursu Düzenledi

Kategori : Genel |

TOKAT (CİHAN) – Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi resim kursu düzenledi. Şube Başkanı Ali Aras, böyle bir projenin Türkiye’de ilk defa uygulandığını belirterek, “Tokat özel idare binasındaki dernek başkanlığımızda resim öğretmenimiz Murat Mutlu kontrolündeki kursumuz 13 Aralık yani bugün itibariyle başlamış bulunmaktadır.” dedi.
      İsteyenlerin hafta içi olduğu gibi hafta sonu için de kayıt yaptırabileceklerini kaydeden Aras, “İlk günümüzde 10 kusiyerimiz kayıt yaptırarak kursa başladı, kursumuz ücretsizdir. Amacımız engellilerin de artık bu ülkenin tüketici değil üretebilen insanlar olduğunu göstermektir. Bizler dernek olarak özürlülerimizin her türlü yanındayız.” açıklamasında bulundu.

      Kursun 5 ay süreceğini belirten Aras, daha önce de 2 defa bilgisayar, 1 defa elektrikli ev aletleri, 1 defa konfeksiyon kursu düzenlediklerini söyledi. İşkur ve halk eğitim işbirliğiyle yaptıkları bu kurslar sonucunda yaklaşık 130 kursiyerin belge aldığını hatırlatan Aras, 35 kursiyerin kamu ve özel sektörlerde işe başladığını ifade etti. Aras, “Bu kurslardan ister üyemiz olsun ister olmasın bütün engellilerimiz faydalanabilir” dedi.


 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.