[14 Haziran] Harputluoğlu: Derneğimize Yeterince Destek Gelmiyor

Kategori : Genel |

ADIYAMAN (CİHAN) – Güneydoğu Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Abidin Harputluoğlu, işadamları ve siyasilerden derneklerine yeterince destek gelmemesinden yakındı.
 Harputluoğlu, dernek binasında yaptığı açıklamada ortopedik engellilerin ihtiyacı olan ortez-protez, tekerlekli sandalye, koltuk değneği ve benzeri araç ve gereçlerin temin edilebilmesi için derneklerine siyasilerin ve işadamların üye olmaları gerektiğini belirtti.
 Derneklerinin yeni olması nedeniyle ortopedik engellilerin yeterince ilgi göstermediğini söyleyen Harputluoğlu, “Derneğe üye olmamalarının sebebi belki derneğimizi tam olarak tanıtamadığımızdan veya arkadaşlarımızın derneğin var olduğundan haberdar olmamalarından kaynaklandığını düşünüyoruz.

 Bu nedenle ortopedik engelli arkadaşlarımızın ihtiyacı olan ortez-protez, tekerlekli sandalye, koltuk değneği ve benzeri araç ve gereçlerin temin edilebilmesi için derneğimize üye olmaları gerekmektedir.” şeklinde konuştu.
 Harputoğlu, “Ayrıca engelli arkadaşlarımızın iş istihdamının oluşturulabilmesi ve bilgisayar, muhasebe, el sanatları gibi konularda kursların açılabilmesi için üyelerimizin tespit edilmesi konusunda da derneğimizin faydalı olacağı bilinmelidir. Bu konuda öncelikle anne ve babaların engelli olan çocuklarım topluma kazandırılması ve üretken birisi olması için bu gibi derneklere üye kayıtlarını yaptırmaları ve bire bir ilgilenmeleri de gerekmektedir.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.