[14 Kasım] Felçli Mihriban’a Sosyal Yardimlaşma Vakfi Akülü Araba Alacak

Kategori : Genel |

K.MARAŞ / AFŞİN (CİHAN) – Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde önceki yıl karnesini alıp eve dönerken okulun merdivenlerinden düşerek felç olan 12 yaşındaki Mihriban Karakuş’a Sosyal Yardımlaşma Vakfı sahip çıktı. Vakıf, tıbbi ihtiyaçlarını karşıladığı Karakuş için engellilerin kullandığı akülü tam otomatik bir arabanın siparişini verdi.  2 yıldır çok acılar çektiklerini belirten Anne Selver Karakuş, yürüyen çocuğunun bu hale düşmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Anne Karakuş, “Çocuğumun sağlığı yerindeydi. 15 tatilde karnesini alıp gelirken okulun merdivenlerinden düşmüş. Eve geldi önceleri bir şeyim yok diyordu. Fakat aradan bir hafta geçmişti merdivenlerden düştüğünü ve sağ ayağını hissetmediğini söyledi. Bunun üzerine hastaneye götürdük. Kayseri’de ameliyat oldu. Beline platin konuldu. Bu sayede oturabiliyor. Ankara’da fizik tedaviye götürdük. İmkanlarımız elvermediği için tedaviyi devam ettiremedik. Tedavi ettirirsek iyileşme şansının yüzde bir olduğunu söylüyorlar. Vakıf yetkililerine verdikleri maddi manevi destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


 Karnesini alıp evine dönerken sırt üstü düşen ve felç geçiren Mihriban Karakuş, biran önce iyileşip, çalışıp öğretmen olmanın hayalini kurduğunu söyledi.
 Karakuş, “En büyük hayalim biran önce iyileşip arkadaşlarımla birlikte eskisi gibi koşmak. Onlarla eskisi gibi oyun oynamak ve çok çalışıp öğretmen olmak.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.