[14 Mayıs] Engelli, Açtiği Sergide Engellilerin İç Dünyasini Resme Yansitti

Kategori : Genel |

KIRIKKALE (CİHAN) – Bedensel engelli Emine Görken, üyesi olduğu derneğin desteği ile kendi yaptığı resimleri sergiledi.
 Engellilerin iç dünyasını resme yansıtmaya çalıştığını söyleyen Görsen, her engellinin ortak bir düşüncesi olduğunu söyledi. Bedensel Engelliler Derneği tarafından maddi ve manevi desteklenen sergi Hüseyin Kahya Parkı’nda Kırıkkalelilerle buluştu. 
 Sergiyi gezen Kırıkkale Valisi Mustafa Demirer, Bedensel Özürlüler Dernek Başkanı Bülent Işık’tan sergi hakkında bilgi aldı. Dernek Başkanı Işık, sergi hakkında bilgiler aktardıktan sonra Vali Demirer’den dernek üyeleri için tekerlekli sandalye talebinde bulundu.

 
 Ressam Görken, eserlerin tamamının kendisine ait olduğunu, hiçbir destek almaksızın ve maddi gelir elde etmeyi de düşünmeksizin severek yaptığını söyledi. Görken, “İmkan ve fırsatlar verildiği takdirde engeller ortadan kalkacaktır. Yaptığım eserlerin tamamı özürlüler ile kadının iç dünyasını ve yaşama dair konuyu anlatmaktadır. İleriki günlerde eserlerimi İzmir’de sergileyeceğim. Eserlerimin gelirini Filistin’deki çocuklara göndereceğim” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.