[15 Mayıs] Engelli Çocuklar, Hazirladiklari Programla Engellerin Aşilabileceğini Gösterdi

Kategori : Genel |

ADANA  / KOZAN (CİHAN) – Adana’nın Kozan ilçesinde Mavi Boncuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören engelli çocuklar, hazırladıkları programla engellerin istenirse nasıl engelleri aşılabileceğini gösterdi.
 Rehabilitasyon merkezince organize edilen “Engelleri birlikte aşmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek”  konulu programda rehabilite gören engelli çocuklar tarafından  hazırlanan gösteriler sunuldu.
 Programda engelli çocuklar şarkı söyleyip, şiirler okudu. Tiyatro da oynayan engelli çocuklar hem eğlendi hem de hayata nasıl sarıldıklarını gösterdi.
 Katılımın çok fazla olduğu görülen programda çocuklarını sahnede gören anne babaları çocuklar kadar mutlu oldu.

 
 Engellilerin toplumla bir arada yaşayabileceğini gösterebilmek için ve onları bu toplumun bir parçası haline getirebilmek için böyle bir etkinlik düzenlendiklerini ifade eden merkez yöneticileri, çocukların eğitim aldıklarında ne kadar ilerleme kaydedebildiklerinin görülmesi açısından bu tür programların önemli olduğunu söyledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.