[15 Mayıs] Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden 10 Engelliye Araç Yardimi

Kategori : Genel |

KAYSERİ (CİHAN) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi, özürlü vatandaşların sosyal yaşama adastasyonunu sağlamak amacıyla 10 fiziksel engelliye akülü araç yardımında bulundu.
 Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Dr. Seyit Ahmet Okur, yaptığı açıklamada engellilerin sosyal hayata bağlarını sağlamlaştırmak amacıyla fiziksel engelli vatandaşlara araç yardımında bulunduklarını söyledi.
 Belediye olarak bu konuda önemli gayretler sarfettiklerini belirten Okur, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından temin edilen 10 adet akülü aracı, bugün ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz. Bu araçlarla artık günlük hayatta çok daha kolay ve rahat hareket edebilecekler. Bu araçla birlikte şimdiye kadar temin ettiğimiz akülü araç sayısı 45’e ulaştı. Bunun yanısıra yüzün üzerinde de normal tekerlekli sandalye yardımında bulunduk. Bundan sonra da inşallah engellilerimizin yanında olmaya ve onları topluma kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

 
 Anadolu Sakatlar Derneği Başkanı Osman Kılıç da yaptığı konuşmada, özürlülere yapılan en küçük yardımın bile psikolojik anlamda motivasyon sağladığını ifade ederek “Belediyemiz, engelliye ne kadar değer verdiğini bir kez daha göstermiştir. Kendilerine şahsım ve bu araçları alan tüm engelliler adına teşekkür ediyorum. Bizi hayata bağlayan bu jest için ne kadar teşekkür etsek azdır.” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.