[16 Haziran] Şefaatli Belediyesi Ve Engelliler Derneği 30 Kişiye Tekerlekli Sandalye Dağitti

Kategori : Genel |

YOZGAT (CİHAN) – Yozgat’ın Şefaatli Belediyesi ve Dünya Engelliler ve Dostları Derneği ortaklaşa düzenledikleri bir proğramla 30 kişiye tekerlekli sandalye dağıttı.
 Şefaatli Cumhuriyet Meydanında düzenlenen sandalye dağıtım törenine Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkanı Fahrettin İbiş, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Törende bir konuşma yapan Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneği Genel Başkanı Nedim Kılıç, engellilerin de toplum içende yaşadığını ve engellilerinde bir zamanlar yürüyen koşan insanlar olduğuna dikkat çekti. Başkan Kılıç, “Herkes engelli olabilir. O nedenle engellilere daha sevgi dolu onlara karşı anlayışlı olalım. Engellileri, aranıza alınız, engelliye balık vermeyin balık tutmasını öğretin onlara iş verin” dedi.


 Dernek olarak engellilere her zaman yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Kılıç, “Yerköy ilçesine engellilere yatılı bakım ve rehabilitasyon merkezini tamamlamak üzereyiz. İnşallah bu merkez bittiğinde engellilere bakım hizmeti verecek” diye konuştu.
 Şefaatli Belediye Başkanı Fahrettin İbiş ise, belediye olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını ve yardım etmeye çalıştıklarını  belirtti. Her sağlam insanın bir engelli adayı olduğunun altını çizen Başkan İbiş, “İlçemizde engellilerimize tekerlekli sandalye dağıtımını gerçekleştiren Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneğine teşekkür ediyorum. Bu gün sağlam olan bizlerde özürlü adayı olabiliriz. Belediye olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi.
 Konuşmaların ardından engellilere tekerlekli sandalyeleri dağıtıldı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.