[16 Mart] İl Özel İdaresinden Engellilere Yeni Merkez

Kategori : Genel |

İstanbul İl Özel İdaresi, engelli vatandaşların daha yaşanabilir bir çevrede hayatını devam ettirebilmesi ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Esenyurt’ta yeni bir merkez yaptırıyor. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, yaptığı açıklamada, Esenyurt’ta yapımına başlanan merkezin ”Esenyurt Engelliler Eğitim, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi” adıyla hizmet vereceğini bildirdi. Engelli vatandaşlar için birçok merkez bulunmasına rağmen bunların engellilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlandığını ifade eden Kaya, şunları kaydetti:
   ”Açılacak bu merkezde, engellilere bakım, ailelerine de her türlü konuda danışmanlık hizmeti verilecek. Buradaki eğitimlerle amacımız, engelli vatandaşlarımızın daha çok hayatın içinde olmalarını ve toplumla barışık birer birey olarak hayatlarını sürdürmelerini sağlamak. İnanıyoruz ki engellilerin tüm ihtiyaçlarına hizmet verecek bu merkezle önemli bir eksikliği gidereceğiz.”
   Kaya, depreme dayanıklı olarak 5 bin 820 metrekarelik bir alanda inşa edilecek merkezin bu yıl sonunda hizmete gireceğini ve yaklaşık 4 milyon YTL’ye mal olacağını belirtti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.