[16 Nisan] Görme Engelliler Adana’da Kutlu Doğum Konseri Verecek

Kategori : Genel |

ADANA / SEYHAN (CİHAN) – Adana Müftülüğü ile Kutlu Doğum Haftası kutlama komitesi tarafından oluşturulan programda görme engellileri konser verecek.
 Hz. Muhammed’i (SAV) yeni nesile daha iyi tanıtmak ve anlatmak için kamu kurumlarının yanı sıra sivil toplum örgütleri de devreye girmeye başladı.
 Bunun en güzel örneği bu yıl gerçekleştirilecek resmi Kutlu Doğum Etkinlikleri’yle birlikte, sivil toplumun desteği ile bir kutlama komitesi oluşturuldu.
 Komiteden edinilen bilgiye göre, Kutlu Doğum Haftası programının Doğal Park’ta düzenlenecek bölümünde etkinlikler 16 Nisan Pazartesi günü İl Kültür Müdürlüğü tasavvuf musiki korosunun vereceği Kutlu Doğum konseri ile başlıyor.


 Daha sonra 17 Haziran Salı günü Halk Ozanları kendi dilinden Hz. Muhammed  SAV’ı anlatacaklar. Programlar her gün akşam saat 20.30’da başlayacak.
 Görme Engelliler, kutlu doğum haftasının üçüncü gününde konser verecek. 18  Nisan Çarşamba günü düzenlenecek konserde gönüllerinde hissettikleri peygamberi, yine gönül derinliklerinden gelen sözlerle birlikte, kendi hayal dünyalarında kurgulanıp ve sazlarının telleri arasından süzülüp gelen güzel besteleri ile anlatacak.
 Perşembe günü Eğitimci Mahmut Açıl, “Yıldızlarla Hasbıhal” adlı şiir dinletisi sunacak. 20 Nisan Cuma günü İlahiyatçı İdris Özdemir kutlu doğum konferansı verecek. Cumartesi günü Samanyolu Yıldızları Çocuk ilahi grubu, Pazar akşamı ile etkinliklerin veda konserinde Reşit Muhtar sahne alacak.  Aynı gün akşam ise Adana İl Müftüsü Mehmet Barış’ta bir konferans verecek. 10 bin kişinin izlemesi beklenilen programın sonunda Kutlu Doğum haftası etkinliklerine sponsor olan firma ve derneklere teşekkür belgesi takdim edilecek.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.