[16 Ocak] Bahçelievlerdeki 17 Okul Engellilere Göre Düzenlenecek

Kategori : Genel |

Bahçelievler Belediyesi ile Omurilik Felçlileri Derneği arasında “Engelsiz Eğitim Projesi” işbirliği protokolü imzalandı. Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve Dernek Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Akbulut’un katıldığı imza töreninde okullarda merdiven, asansör, derslik ve tuvaletler özürlülerin kullanımına uygun hale getirilmesi kararlaştırıldı. Özürlü öğrencilere eğitim özgürlüğü sağlayacak proje, Bahçelievler Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen devlet ilköğretim okulları ve liselerde uygulanacak. Mimari engeller kaldırılarak özürlü kişilerin kullanımına uygun hale getirilecek.

 
İlk etapta 17 eğitim kurumunda uygulanacak çalışmayla, okul ve sınıf girişleri, merdivenler, wc’ler, bilgisayar ve fen laboratuarları, ortopedik özürlülerin rahat kullanabileceği ölçülere kavuşturulacak. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu “Engelsiz eğitim projesine fiziki anlamda, destek vereceğiz. İstiyoruz ki, bizimle birlikte yaşayan canlarımız da bizim yaşadığımız koşullara kavuşsun. İnsanın insanca yaşama hakkını herkesin ve her kurumun koruması ve geliştirmesi gerekir.” dedi.
Dernek Başkan Yardımcısı Süleyman Akbulut’ta “Bahçelievler’in Engelsiz eğitim projesine verdiği desteğin, Ortopedik özürlüler için yaşama hakkına saygının ifadesi olarak görüyoruz” dedi. Öte yandan projenin Milli Eğitim Müdürlüğünün programı çerçevesinde sürdürüleceği bildirildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.