[17 Ağustos] Emekli Polis Zihinsel Özürlü Oğlunu Öldürüp İntihar Etti

Kategori : Genel |

İZMİR  (CİHAN) – İzmir’in Buca ilçesi Şirinyer semtinde cinnet geçiren emekli polis memuru Hüseyin Ertuğrul (48), tedavisinden umut kestiği zihinsel engelli olan 15 yaşındaki oğlu Burak Ertuğrul’u öldürdükten sonra intihar etti.
 Olay, akşam saat 20.00 sıralarında, Buca Şirinyer Koşuyolu Caddesi 20 numara önündeki boş arazide meydana geldi. İddiaya göre olay şöyle gelişti; Şirinyer Polis Karakolu’ndan 2 yıl önce emekli olan Hüseyin Ertuğrul, doğuştan zihinsel engelli olan oğlu Burak Ertuğrul’u tedavi ettirebilmek için borca girdi. Günden güne tedavi masrafları artınca çaresiz kalan Hüseyin Ertuğrul, toplu para alabilmek için 2 yıl önce emekliliğini istedi.

 Emekli tazminatını alan Hüseyin Ertuğrul, tüm parayı oğlunun tedavisi için harcadı. Ancak oğlunda bir türlü düzelme olmayan ve borçlarını da ödeyemeyen Hüseyin Ertuğrul, bunalıma girdi. Akşam saatlerinde oğlunu da yanına alarak 35 HPK 25 plakalı otomobille “hastaneye gidiyoruz” diyerek evden ayrılan Hüseyin Ertuğrul, boş araziye park etti. Tahminlere göre, tabancasını oğlunun görüp korkmaması için arka koltuğa geçen Hüseyin Ertuğrul, namluyu ön koltukta oturan oğlunun başına dayayarak 2 el ateş etti. Emniyet kemeri takılı vaziyyette oturan oğlu yaşamını yitirirken, daha sonra kendi başına tek el ateş eden Hüseyin Ertuğrul da olay yerinde yaşamını yitirdi. Otomobilde kanlar içindeki 2 kişiyi gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, camları kapalı halde duran otomobilin kapısını açıp baktıklarında Şirinyer Karakolu’ndan emekli meslektaşları Hüseyin Ertuğrul ile zihinsel engelli oğlunun kanlar içindeki cansız bedenleriyle karşılaştı. Olayda kullanılan tabanca ise Hüseyin Ertuğrul’un kucağında bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.