[17 Aralık] Sp, İzmir’de Engelliler Komisyonu Kurdu

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – Saadet Partisi (SP), İzmir’de Engeliller Komisyonu kurdu. SP Halkla İlişkiler Başkanlığı’na bağlı faaliyet gösterecek olan Engelliler Komisyonu, engellilerin problemlerini daha yakından takip etmeyi ve çözüm aşamasında katkıda bulunmayı amaçlıyor. Engellilere merhamet duygusuyla değil, görev ve sorumluluk anlayışıyla yaklaşmayı amaçlayan SP İzmir İl Başkanlığı, Engelliler Komisyonu kurdu.
 Altısı engelli olmak üzere 7 kişiden oluşan komisyon, Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini yürütecek. Yeni çıkan Özürlüler Yasası’nın yürütülmesi hususunda gerekli baskı unsuru oluşturmayı hedefleyen Engelliler Komisyonu, sosyal güvenlikle ilgili sorunları takip edecek.


 Komisyon, geleceğe yönelik çalışmaları isabetli yapmak için engelli envanteri çıkaracak ve engellilerin kendilerini ilgilendiren yasalardan haberdar olabilmeleri için bilgilendirme toplantıları yapacak. Eğitim, sağlık, istihdam gibi problemlerin çözümü hususunda da çalışma yürütecek.
 İl Başkan Yardımcısı Ali İntaş, parti olarak çözüm ortaya konulmasında gerekli her türlü gayreti göstereceklerini belirtirken, komisyon sayesinde sorun ve sıkıntıları bire bir takip etme imkânı bulacaklarını söyledi.
 Tanıtım toplantısında konuşan SP GİK Üyesi ve Genel Merkez Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı İsrafil Bayrakçı da engellisini sevmeyen ve kucaklamayan bir milletin muasır medeniyetler seviyesinden ve merhamet duygusundan yoksun olduğunu kaydetti.
 AK Parti hükümeti döneminde sosyal güvence, sağlık, eğitim ve istihdam konusunda engellilerin haklarının geriye gittiğini öne süren Bayrakçı, kanun çıkarmanın değil, o kanunları yürütme ve yaşatmanın önemli olduğunu ifade etti.
 “54. Refah-Yol hükümeti döneminde özürlülere unutulmayacak hizmetler yapıldı. Kör olabiliriz ama asla nankör değiliz. Milli Görüş çizgisinden gelen Saadet Partisi de çözüm partisidir.  Engellilerin önündeki engelleri kaldıracağız” şeklinde konuşan İsrafil Bayrakçı, muhalefette de olsa hizmet etme anlayışından hareket ettiklerini dile getirdi.
 SP İzmir İl Engelliler Komisyonu şu isimlerden oluşuyor: Habil Filiz, Salih Arıkan, Süleyman Şakar, Abdullah Çolak, Emrullah Efetürk, Murat Filiz ve Selim Özcan.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.