[17 Nisan] Onlarca Engelli Oltayla Balik Tutarak Doyasiya Eğlendi

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – İstanbul Özürlüler Müdürlüğü’nün düzenlediği organizasyonla Galata Köprüsü’nde balık tutan onlarca engelli, baharın gelişini doyasıya kutladı. Tuttukları balıklarla büyük mutluuk yaşayan engelliler, diğer arkadaşlarına da bu tip organizasyonlara katılarak hayata tutunmalarını tavsiye ettiler.
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faliyetlerini sürdüren İstanbul Özürlüler Müdürlüğü gerçekleştirdiği organizasyonla 100 engelliyi evlerinden alarak, balık tutmak için Galata Köprüsü’ne getirdi. Engelliler için dizayn edilen özel araçlarla Galata Köprüsü’ne getirilen engelliler, daha sonra kendileri için hazırlanan oltaların başına geçtiler. Çoğu hayatında ilk defa balık tutan engelliler, büyük heyecan yaşadı. Aralarında şakalaşan ve balık tuttukça havalara uçan engelliler, bu tip organizasyonların devam ettirilmesini istedi.

 Yürüme engelli Ramazan Çuğlan, diğer engelli arkadaşlarının kendilerini engellememelerini tavsiye ederek bu tip organizasyonlarla hayata katılmalarını istedi. Emrah Elban ise hayatında ilk defa balık tuttuğunu ve büyük zevk aldığını kaydetti. Elban, bundan sonra her hafta balık tutmaya gelerek stres atacağını söyledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.