[17 Temmuz] Ulaştirma Eski Bakani Yildirim, Engelli Çocuklari Ziyaret Etti

Kategori : Genel |

ERZİNCAN  (CİHAN) – Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti Erzincan Milletvekili Adayı Binali Yıldırım başta olmak üzere diğer AK Parti Milletvekili Adayları Sebahattin Karakelle ve Yüksel Çakır, Erzincan’da faaliyet gösteren özel bir rehabilitasyon merkezini ziyaret etti. Engelli çocuklar Binali Yıldırım’ı ilgi gösterdi.
 300 engelli öğrencinin eğitim gördüğü Özel Sevgi Rehabilitasyon MerkeziÆne ziyarette bulunan AK Parti Milletvekili adayları, engelli çocuklar ile ilgilenerek, yaptıkları çalışmalar ile ilgili velilere bilgiler verdi.
 Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, engelli çocuklar tarafından büyük ilgi ile karşılanırken, Yıldırım ve diğer milletvekili adayları çocuklara şeker dağıttı.


 Dünyaya engelli olarak gelmek veya herhangi bir şekilde engelli hale gelmenin her an her zaman herkesin başında olan birşey olduğunu belirten Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti Erzincan Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, “Devletin görevi, engelli vatandaşlarımıza hayatını kaloylaştıracak hizmetleri en iyi şeklide vermek olmalıdır. 70 milyon nüfusumuz içerisinde önemli sayılacabilecek nüfusun yüzde 10’nu, 6-7 milyon çeşitli engelli vatandaşımız vardır. Sosyal devlet vatandaşlarını engelli, engelsiz hiç fark gözetmeden buna göre onların hayatını kolaylaştıran, ailelerini bir nebzede olsun rahatlatan devlettir. Geçmiş yıllarda hükümetimiz Türkiye’de 2 engelli kardeşimizi milletvekili yapmıştır. Türkiye Cumhuriyet tarihinde bir ilktir. Engelliler ile ilgili yasal düzenlemeleri en ileri seviyede yapıldığı dönem AK Parti dönemidir.” açıklamasında bulundu.
 Özel Sevgi Rehabilitasyon Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Büyüktatar da, okulda yaptıklarını çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.