[17 Temmuz] İzmir Büyükşehir Belediyesi, Engellilere Ve Yakinlarina Yassicaada Gezisi Düzenledi

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilere yönelik eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları çerçevesinde özel eğitim kurumlarındaki öğrenci, öğretmen ve velilerini Yassıcaada’ya götürdü. Üçkuyular İskelesi’nden kalkan vapurla yaklaşık 600 kişi Yassıcaada’ya gitti.
 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, vapur adaya hareket etmeden önce engellilerle sohbet etti ve onları iskeleden uğurladı.
 Kocaoğlu, engellilerin toplumun bütün kesimleriyle kaynaşması ve denizle buluşmasını sağlamak için böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.


 Geçen yıllarda da benzeri organizasyonlar yaptıklarını anlatan Başkan Kocaoğlu, ”Engelli vatandaşlar, özellikle metropollerde ulaşımdan tutun da eğlence ve dinlenceye kadar birçok konuda sıkıntılar çekiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin olanaklarıyla kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Engelliler Merkezi’nden katkı sağlıyoruz. Şehiriçinde hareket etmelerini sağlamak amacıyla araçlar tahsis ettik. Engelli masamızdan da çeşitli yardımlar veriyoruz. Ulaşımdan ücretsiz yararlandırıyoruz, suyu yüzde 50 indirimle kullanıyorlar.” dedi.


Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.