[18 Aralık] Eminönü Belediyesinin Gitar Kursuna Engellilerden Büyük İlgi

Kategori : Genel |

Eminönü Belediyesi, ilçe sakinleri için ücretsiz gitar kursu açtı. Bir ay önce başlayan kursa engelli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 60 kursiyerin 15’ini fiziksel engelli gençler oluşturuyor. Gençlerin ortak hedefi kurs sonunda iyi birer müzisyen olabilmek. Bu gençlerden biri de Şeref Elalmış. Şeref 18 yaşında ve üniversite sınavına hazırlanıyor. Daha küçük yaşlarda gitar çalmaya heveslenmiş. Kursun ağabeyi Murat Aksoy ise, 33 yaşında ve eskiden beri gitar öğrenmek gibi bir isteği olmuş. Bu kurs sayesinde de buna imkân bulduğunu dile getiriyor. Eminönü Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Aydın Avşar, fiziksel engellerin, müziğe engel olmaması için böyle bir program başlattıklarını ifade ediyor. Avşar, “Yeter ki gençler istesin. Biz elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Gençlere yardımcı olmak için gitarı olmayanlara gitar aldık. Gidiş gelişlerde sorun olmaması için servis bile koyduk.” diyor.


Öte yandan kursun dünkü bölümüne kendisi de bir fiziksel engelli olan Murat Göğebakan katıldı. Küçük yaşlardan beri gitar çaldığını söyleyen sanatçı, öğrencilere gitar ve notalar hakkında bilgiler verdi. Şubat ayında çıkarmayı planladığı albümünden bir şarkı seslendiren Göğebakan, gitarist adayı gençlerin enstrümanlarını imzalayarak, onlara moral kaynağı oldu. Kurs haziran ayına kadar sürecek.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.