[18 Mart] Engelliler Ve Yatalak Hastalara Bez Yardimi Yapilacak

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – Karşıyaka Belediyesi, yatalak hasta ve engelliler için 2007 yılında 30 bin YTL’lik bez dağıtacak. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde yapılan hazırlıkla ilçe genelinde ihtiyacı olan aileler belirlenerek yardımlar başlatıldı.
 Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda ilk yardımlar dolayısıyla düzenlenen törene Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın eşi Birsen Durak ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ayfer Çalışkan katıldı. Evinde yatalak veya engelli yakını olan ya da yatalak hastası sebebiyle devamlı bez kullanmak durumunda kalan birçok kişi bulunduğunu belirten Çalışkan, “Belediye Başkanımız Cevat Durak’ın talimatıyla bir çalışma yaparak ihtiyaç sahibi aileleri belirledik. Her hastaya, yıl sonuna kadar ihtiyacı oranında yardım etmek için hazırlıklar yaptık. İlk etapta üç aylık yetecek kadar veriyoruz. Yardımlarımızı ev ev dolaşarak teslim edeceğiz.” dedi.


 Belediyeye teşekkür eden hasta yakınları da bu yardımların yaraların sarılmasında kendilerine katkı sağlayacağını belirterek, “Ekonomik güçlükler içinde hastamıza yetmeye çalışıyoruz. En büyük sıkıntılarımızdan birini Karşıyaka Belediyesi çözdü. Başkan Durak’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
 Sosyal hizmet çalışmalarının artarak devam ettiğini belirten Başkan Durak, “Evinde yatalak hastası olan vatandaşlarımızın gerçekten büyük sıkıntı içinde olduğunu biliyoruz. Sosyal yerel yönetim anlayışıyla sıkıntılarını azaltmak istiyoruz. Hastalara bez yardımı, talep olduğu sürece devam edecek.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.