[18 Mayıs] Erimder Başkani Vural: Engellilerin İş Alanlari Artirilmali

Kategori : Genel |

ERZURUM (CİHAN) – Engelliler Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Erzurum İli Memurları Derneği (ERİMDER) Başkanı Şenol Vural, engelli vatandaşların çalışabilecekleri iş alanlarının artırılması gerektiğini söyledi.
 ERİMDER Başkanı Şenol Vural, toplumda engellilerin çalışabileceği alanlarının genişletilmesi ve yeni imkanlar sağlanması gerektiğini açıkladı. Vural, özürlü insanların sorunlarının acıyarak çözülemeyeceğini belirterek, “Yasalarımız her 100 işçi çalıştıran işyerine 2 engelli işçi çalıştırma zorunluluğu getirmiştir. Özürlü vatandaşlarımız bu haklarını iyi bilmelidirler.” dedi.

 
 Hiç kimsenin kendi isteğiyle özürlü olmayı seçmediğini vurgulayan Vural, “İnsanlar çeşitli nedenlerle her an özürlü duruma gelebilirler. Özürlü olmak bir kusur, eksiklik veya ayıp değildir. Engelli kardeşlerimizin hiçbir şeyden yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır. Bu yönde atılacak her adım engellilerimizin yaşam sevincini artıracak ve hayata sıkı sıkıya bağlanmalarını sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.