[18 Ocak] Engelli Bakkal İşletmecisi, Silahla Gasp Edildi

Kategori : Genel |

ERZİNCAN (CİHAN) – Erzincan’da bakkal işletmeciliği yapan engelli vatandaş, bakkalına gelen kimliği belirsiz bir kişi tarafından silahla gasp edildi.
 Olay, Erzincan Bahçelievler mahallesi 59. sokakta meydana geldi. 9 yıldır Bahçelievler Cami Derneği’ne ait bakkalı, 90 YTL karşılığında kiralayarak işletmecilik yapan Zekeriya Nayır (35), kimliği belirsiz kişiler tarafından gasp edildi. Halitpaşa mahallesi 1285. sokakta ikamet eden ve koltuk değneği yardımıyla yürüyebilen Zekeriya Nayır, bakkalına üç tekerli sakat aracı ile gidip geliyor.

  
 Yüzünün bir bölümü atkı ile kapalı bir şahsın bakkaldan içeri girerek silah çektiğini iddia eden Zekeriye Nayır, ilk etapta olayın şaka olduğunu sandığını, daha sonra ise şahsın boğazını sıkarak cebinde bulunan 450 YTL para ve cep telefonunu alarak kaçtığını belirtti. Kendisine ait sakat arabasıyla şahsın peşinden gittiğini ifade eden Nayır, şahsı Atatürk Parkı civarında kaybettiğini söyledi.
 Nayır, 3 ayda bir sakat maaşı aldığını ifade etti. Nayır, daha sonra ifadesinin alınması için Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Olayla ilgili olarak gasp olayının yaşandığı bakkalda gerekli çalışmayı yapan polis, gasp olayını gerçekleştiren şahsı arıyor.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.