[19 Nisan] Edensel Engelli Sporcu Kertmen’in Hedefi 2008 Parolimpik Oyunlarina Katilmak

Kategori : Genel |

Bedensel engelli Badmintoncu Avni Kertmen’in hedefi 2008 Pekin Parolimpik Oyunları’na katılabilmek.
   İstanbul Ticaret Odası’nın sporsorluğunda 3 yıldır yarışan ve 22 Mart-3 Nisan tarihleri arasında İsrail’de yapılan Bedensel Engelliler Badminton Turnuvası’nda 5 madalya kazanan Türk sporcusu Kertmen, Tel Aviv kentinde yapılan turnuvada 2 dalda birincilik, Kudüs’te yapılan uluslararası turnuvada ise 2 dalda birincilik ve 1 dalda da ikincilik ödülü aldı.
   Başarılı sporcu Kertmen, Mayıs ayı içinde Dortmund’da yapılacak turnuvaya ve Tayland’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na da İTO sponsorluğunda katılacağını, sonraki hedefinin ise 2008’de Pekin’de yapılacak olan Parolimpik Oyunları’na katılmak olduğunu söyledi.
   Geçirdiği trafik kazası sonucu tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşamak zorunda kalan ve spor hayatına Almanya’nın Hannover-Langenhagen semtindeki Bedensel Özürlüler Spor Klübü RSG’de basketbol oynayarak başlayan Avni Kertmen’in, İsrail’deki turnuva dışında bugüne kadar elde ettiği uluslararası başarılar arasında 3 Dünya Şampiyonluğu, 5 Avrupa Şampiyonluğu, 12 Almanya Şampiyonluğu ile 24 uluslararası turnuva birinciliği bulunuyor.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.