[19 Temmuz] Bayburt Belediye Başkani Bekir Çetin: Engelleri Beraber Aşalim

Kategori : Genel |

BAYBURT  (CİHAN) – Almanya Bielefeld Derneği tarafından Bayburt Belediyesi’ne hibe olarak verilen tekerlekli sandalyeler törenle dağıtıldı.
 Bayburt Belediyesi Sosyal Kültürel Etkinlikler Salonu’nda yapılan dağıtım törenine Bayburt Belediye Başkanı Bekir Çetin, Bielefeld Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Yiğit, Yönetim Kurulu üyesi Sedat Köklüce, Belediye Meclis üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı. Belediye yetkilileri tarafından merkez ve köyler olmak üzere yapılan araştırmalarda belirlenen vatandaşlara Bielefeld Derneği tarafından belediyeye hibe edilen 51 manuel tekerlekli sandalye, 40 yürüme arabası, 21 tuvalet arabası, 30 kol değneği, 5 akülü araç, 3 yemek masası, 1 serum çubuğu, 3 volkır, 2 havalı yatak ve 17 koli giyim eşyası dağıtıldı.

 
 Törende konuşan Bayburt Belediye Başkanı Bekir Çetin, “Bizler her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Bu doğrultuda Bayburt’ta bu tür ihtiyacı olan engellilerimizin ihtiyaçları tesbit edilip en kısa sürede yerine getirilecektir. Toplumsal duyarlılığımızın olması gereken bu konuda her türlü düşünce ve çabayı elimizden geldiği ölçüde yerine getireceğiz.” dedi.
        Duygulu anların yaşandığı tören sandalyelerin dağıtım işlemiyle sona erdi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.