2 Bacağini Kaybeden Dedeye 14 Yaşindaki Torunu Bakiyor

Kategori : Genel |

SAMSUN (CİHAN) – Damar tıkanıklığı teşhisiyle ayaklarını kaybeden 75 yaşındaki Hüseyin Şama isimli vatandaş, 18. kez ameliyat masasına yatacak. Evlatlarına rağmen hastanede kendisine bakacak kimsesi olmayan Şama’ya 14 yaşındaki kız torunu refakat ediyor.
Ordu’nun Korgan ilçesinde yaşayan Hüseyin Şama, 18. kez ameliyat için masaya yatacak. Damar tıkanıklığı teşhisiyle 3 yıl önce Ankara’da bir ayağını kaybeden, bir ayağını da yanlış iğne sonucu kaybettiğini iddia eden Şama’nın bütün ihtiyaçlarını 14 yaşındaki torunu Esra Şama üstlendi. Kesilen sol ayağından enfeksiyon kaptığı gerekçesiyle yeni bir ameliyat teşhisi konan SSK emeklisi Şama, torunuyla birlikte Samsun’a geldi. Mehmet Aydın Devlet Hastanesi’nde ameliyat olmayı bekleyen Şama’nın bütün ihtiyaçları ilköğretim 7. sınıfta okuyan kız torunu tarafından karşılanıyor.

 
    1’i erkek 5 çocuk basası Şama, eşini 3 yıl önce kaybettiğini, kızlarının evlendiğini, oğlunun ise doğuştan rahatsız olması nedeniyle kendisine hakim olmadığını, bu nedenle bütün ümitlerini 14 ve 11 yaşındaki torunlarına bağladığını söyledi.
    Kendisine huzurevine gitmesi yönünde baskı yapıldığını vurgulayan Şama, “Tutunacak tek dalım 2 torunum. Onları bırakıp bir yere gidemem. Allah canımı onların kucağında alsın.” diyor.
    Korgan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) 7. sınıfta okuyan ve dedesini çok sevdiğini belirten Esra Şama ise “Babam ve annemin engelli olması nedeniyle bize ve dedeme bakması çok zor. Bizi küçükken dedemle baba annem büyütmüş. Baba annemi 3 sene önce kaybettik. Aynı dönemde dedemin ayakları kesildi. Samsun’da 2 tane halam oturuyor. Dedemi görüp gidiyorlar. Dedem, kendisine refakat edebilmem için okulumdan izin aldı. Kardeşimle bana her türlü şefkati gösterirken ben ona duyarsız kalamazdım.” diye konuştu.
    Öte yandan, Korgan ilçesi Yukarı Kozpınar köyü muhtarı Halil Şağban da Şama ailesinin dramatik halini doğrularken, Hüseyin Şama’nın kızlarının aile içi bir takım anlaşmazlıklar yüzünden babalarına bakmadığını ileri sürdü. (CİHAN)

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.