[2 Nisan] Engelliler, Öğrencilere Önlük Dikecek

Kategori : Genel |

ŞANLIURFA  (CİHAN) – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde engellilere istihdam etmek amacı ile başlatılan proje kapsamında, ilk etapta 26 engelliye önlük dikim kursu verileceği açıklandı.
 Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaplan’ın öncülük ettiği proje kapsamında, 26 engelliye dikim kursu verilecek. Suruç Kaymakamlığı ile Suruç Halk Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen proje kapsamında, engelliler önümüzdeki eğitim döneminde okula başlayacak öğrenciler için önlük dikecek. Geçtiğimiz günlerde çalışmalara başlayan engelli yetenekler ilk ürünlerini yeni açılan kursta sergiledi.

 
 Projenin mimarı Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaplan, Suruç Kaymakamı ve Halk Eğitim Merkezi yöneticileri ile birlikte kursu ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu. Burada bir açıklama yapan Kaplan, “Bu proje benim yapmak istediğim projelerden birisiydi. Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmak, onların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak, iş kurmaları için elimizden gelen yardımları yapmak boynumuzun borcudur. Bu konuda elimizden geleni yapacağız.” dedi. Suruç Kaymakamı Muhittin Pamuk da kursiyerlere belli bir ücret ödeyeceklerini ifade etti. Pamuk, “Gelecek yıl ilkokula yeni başlayacak tüm öğrencilerimizin okul önlüklerini Kaymakamlık olarak bu kurs sayesinde biz temin edeceğiz” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.